Folia paroprzepuszczalna zewnętrzna
W naszej ofercie znajduje się wysokiej jakości folia paroprzepuszczalna zewnętrzna. Produkt dostępny jest w kilku wymiarach, dzięki czemu każdy może dobrać rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Folia paroprzepuszczalna przeznaczona jest do wykonywania izolacji pomiędzy ramą okienną a ścianą. Produkty mogą być stosowane przy ciepłym inaczej zwanym szczelnym montażu okien.
Folia paroszczelna wewnętrzna
Folia paroszczelna pełni funkcję ochronną, ograniczając przedostawanie się wilgoci do warstwy izolacji. Zakłada się ją wewnątrz obiektu. W naszej hurtowni znajdą Państwo folie paroszczelne o różnych parametrach, w zawsze doskonałej jakości, dzięki czemu każdy znajdzie tu rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Każdy z proponowanych produktów uszczelniających do okien znacznie poprawi właściwości izolacyjne obszarów szczególnie narażonych na ubytki ciepła. Jednocześnie dużą zaletą dostępnego asortymentu jest łatwość stosowania oraz doskonałe przyleganie do niemal każdej powierzchni.
Folie paroprzepuszczalne i paroizolacyjne
Zastosowanie odpowiednio dobranych materiałów wykończeniowych ma wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, ale także jego funkcjonalność i trwałość poszczególnych elementów. Dotyczy to także dość niepozornych, wydawałoby się artykułów, takich jak folie i taśmy paroprzepuszczalne. Poza swoimi funkcjami izolacyjnymi mają one także duże znaczenie, jeśli chodzi o utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Jest to zagadnienie istotne nie tylko dla użytkowników obecnie pracujących nad nowymi lokalami, ale także dla tych, którzy remontują i odnawiają swoje mieszkania, szczególnie w okresie znacząco rosnących cen energii.
Czym charakteryzują się folie paroizolacyjne i paroprzepuszczalne
Produkty tego typu dzieli się na taśmy zewnętrzne (paroprzepuszczalne) i wewnętrzne (paroizolacyjne), co wskazuje się miejsce ich zastosowania w budynku. Pierwszy z wymienionych wariantów stosuje się od strony zewnętrznej budynku np. między ramą okienną a ścianą, dzięki czemu zapewnia odpowiedni przepływ pary wodnej, dzięki czemu nie odkłada się ona w postaci wilgoci na elementach konstrukcji. Pozwala jednak ograniczać kontakt z wodą opadową i przedostawanie się wilgoci do materiałów spoinowych, takich jak pianka poliuretanowa. Ogranicza także działanie promieni UV na różne części budynku i niekiedy zawiera warstwę antyodblaskową. Taśma wewnętrzna służy do uszczelniania złączy w stolarce otworowej wewnątrz budynku. Pozwala także ograniczyć jej wpływ na kleje i spoiwa, które mogą zostać rozrzedzone w wyniku zastosowania nieodpowiedniej izolacji. Rozwiązanie to pozwala na uniknięcie powstawania mostków termicznych, czyli miejsc, przez które zimne powietrze wnika do wnętrza budynku, często znacząco obniżając temperaturę.
Charakterystyka taśmy paroprzepuszczalnej
Dostępna w hurtowni Baumal folia paroprzepuszczalna charakteryzuje się wytrzymałością oraz elastycznością, dzięki której doskonale przylega do materiałów spoinowych, nie odkształca się pod wpływem różnych czynników np. wiatru, dzięki czemu zachowuje swoją pierwotną funkcję izolacyjną. Odpowiednie przyleganie zapewnia jej także włóknina. Z tego powodu materiał ten jest wykorzystywany również jako folia na drzwi zewnętrzne oraz okna. Tego rodzaju taśma jest również grubsza i czasami bardziej szorstka w dotyku, ponieważ jest narażona na działanie większej ilości czynników niż materiały używane wewnątrz budynku.
Co należy brać pod uwagę, wybierając folię paroprzepuszczalną?
Folie dostępne w hurtowniach dzieli się na wysokoprzepuszczalne i niskoprzepuszczalne. Jak można się domyślić, klasyfikacja ta wiąże się ze stopniem przepuszczania pary wodnej, a dokładnie z tym, ile pary wodnej wnika przez 1m2 folii w ciągu 24 godzin jej użytkowania. Odwrotnym parametrem jest Sd, za pomocą którego opisuje się opór, który wykazuje folia w kontakcie z wilgocią. W zależności od zastosowania materiału może on przyjmować inną wartość parametru Sd. Jeżeli zależy nam na wysokiej przepuszczalności pary wodnej, która nie będzie osadzać się na elementach konstrukcji, powinniśmy szukać produktów, które charakteryzują się niskim współczynnikiem Sd wynoszącym około 0,015-0,045. Pozwoli to zachować odpowiedni stopień cyrkulacji powietrza i zapobiegnie niszczeniu konstrukcji lub gniciu jej drewnianych elementów.
Wielość wariantów oraz zastosowań folii paroizolacyjnych
Taśma paroizolacyjna to niezwykle uniwersalny materiał, który sprawdzi się w wielu rodzajach prac remontowych i wykończeniowych, zarówno w nowym budownictwie, jak i podczas prac związanych z odnawianiem zabytkowych nieruchomości. Można ją malować, tynkować i zestawiać razem z innymi materiałami, co nie wpływa na jej wytrzymałość. Wiele wariantów taśmy paroizolacyjnej zawierają także siatkę tynkarską, która ułatwia wykonywanie prac wykończeniowych. Ponadto posiadają one także na całej swojej długości pasy samoprzylepne wspomagające przyczepność np. do miękkich materiałów izolacyjnych takich jak wełna mineralna. Mogą one być stosowane do różnych konstrukcji, np. do izolacji więźby dachowej.
Znaczenie stosowania folii dla komfortu termicznego
Folie paroprzepuszczalne są rekomendowane do przeprowadzania prac związanych z tzw. ciepłym montażem okien. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie okien, które będzie można określić mianem energooszczędnych, ponieważ dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów zapewniają izolację przed zimnym powietrzem. Ma to także znaczące przełożenie na koszty ocieplenia mieszkania lub domu, które rosną wraz z liczbą mostków termicznych w lokalu i niedoskonałościami izolacji. Taśma paroprzepuszczalna chroni także przed wilgocią, która wpływa na rozwój pleśni i grzybów, co przyczynia się z kolei do obniżenia komfortu przebywania w pomieszczeniu, a także do poważnych problemów zdrowotnych. Hurtownia materiałów budowlanych Baumal oferuje szeroki zestaw produktów, które mogą być wykorzystane do różnych zastosowań. Korzystają z jej usług zarówno klienci indywidualni, jak i firmy, co wskazuje na zaufanie profesjonalistów z sektora budowlanego.