JęzykiPolski
WalutyPLN

Kategorie

Informacje

Strona głównaMontaż stolarki budowlanejKonsole do montażu okien i podpory montażowe

Konsole do montażu okien i podpory montażowe

Sortuj wg:
Domyślny
Filtrowanie produktów
Konsola do montażu okien poza murem w ścianie 3 warstwowej KD3L 30-60mm
Szybki podgląd
Kotwy do montażu stolarki w warstwie ocieplenia ( poza murem) Długości : L-195mm, L-245mm, L-295mm ...

Netto: 12,93 zł
Brutto: 15,90 zł

Zapytaj o produkt

Produkt niedostępny

Polecamy
Podpora montażowa do okien i drzwi PDL
Szybki podgląd
Opis produktu Podpora montażowa Agben o regulowanej wysokości do montażu drzwi i okien. Bardzo często ...

Netto: 12,60 zł
Brutto: 15,50 zł

Wysyłka:1-3 dni

Produkt dostępny

Polecamy
Konsola montażowa okna w strefie docieplenia dolna KDL
Szybki podgląd
KONSOLE DO MONTAŻU OKNA W LINII OCIEPLENIA, POZA LINIĄ MURU | MONTAŻ OKIEN W STREFIE ...

Netto: 10,49 zł
Brutto: 12,90 zł

Wysyłka:1-3 dni

Produkt dostępny

Konsola do montażu okna w linii ocieplenia boczna KBL
Szybki podgląd
KONSOLE DO MONTAŻU OKNA W LINII OCIEPLENIA, POZA LINIĄ  MURU   KONSOLA BOCZNA :   ...

Netto: 10,49 zł
Brutto: 12,90 zł

Wysyłka:1-3 dni

Produkt dostępny

Wspornik konsoli do montażu okien w strefie docieplenia 120x75x30
Szybki podgląd
  WSPORNIK KONSOLI :   KWL-120/  75/30    WYM.120 x  75 x 30 x 2.0 GR.      ...

Netto: 6,42 zł
Brutto: 7,90 zł

Wysyłka:1-3 dni

Produkt dostępny

Szyna do montażu konsoli KDL w Porotermie KSL-240/16
Szybki podgląd
WYM. 245x10,5x10,5/ 2.0GR

Netto: 5,61 zł
Brutto: 6,90 zł

Wysyłka:1-3 dni

Produkt dostępny

Podpora montażowa do okien i drzwi 130-240
Szybki podgląd
Opis produktu Podpora montażowa o regulowanej wysokości do montażu drzwi i okien. Bardzo często do ...

Netto: 14,55 zł
Brutto: 17,90 zł

Wysyłka:1-3 dni

Produkt dostępny

Podpora montażowa do okien i drzwi 80-120mm
Szybki podgląd
Opis produktu Podpora montażowa Kolpexim o regulowanej wysokości do montażu drzwi i okien. Bardzo często ...

Netto: 12,93 zł
Brutto: 15,90 zł

Wysyłka:1-3 dni

Produkt dostępny

Wieszak uchwyt belki Domax WB1 25x118x2
Szybki podgląd
WSPORNIK WIESZAK BELKI WB1 25x118x2mm Standardowy wieszak belki umożliwiający montaż bez szczeliny pomiędzy łączonymi elementami. ...

Netto: 6,71 zł
Brutto: 8,25 zł

Wysyłka:1-3 dni

Produkt dostępny

Wyświetlanie od 1 do 9 (z 9 pozycji) Stron:  1 

Konsole do montażu okien są niezbędne podczas tworzenia skomplikowanych konstrukcji. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim jako stabilne podparcia w miejscach, gdzie cegły bądź inne zabezpieczenia są nieskuteczne. Kliny regulowane to o tyle komfortowe rozwiązanie, że można je przykręcić bezpośrednio do ramy okna bądź drzwi, by zapewnić im stabilizacje. Nasza oferta, zawierająca kotwy montażowe do okien, jest dopasowana do oczekiwań każdego klienta. Wsporniki regulowane nie stanowią naszego całego asortymentu, znajdziesz u nas szyny oraz śruby montażowe, które na pewno wspomogą kliny pod legary, niezbędne do stabilizacji całej konstrukcji. Jeśli więc poszukujesz sprawdzonych i skutecznych rozwiązań do montażu okien, koniecznie sprawdź nasz wspornik tarasowy oraz konsole montażowe.

Montaż okien to jeden z pierwszych etapów prac wykończeniowych, który wykonuje się w budynku w stanie surowym. Od jakości wykonanych prac zależy nie tylko ich wygląd, ale też funkcjonalność. Solidne przeprowadzenie montażu pozwala uniknąć wielu przykrych sytuacji, takich jak zawilgocenie czy ubytki w izolacji cieplnej oraz drogich napraw. Podczas montażu wykorzystuje się mocowania takie jak konsole, podpory, kotwy, szyny montażowe i wsporniki, które odpowiadają za odpowiednie osadzenie okien.

Czym są konsole montażowe do montażu w warstwie izolacyjnej?

Konsole montażowe do okien to elementy, których funkcją jest stabilne umiejscowienie ich w murze i wzmocnienie całej konstrukcji. Zazwyczaj są one mocowane w warstwie termicznej budynku. Odpowiedni montaż odgrywa również ważną rolę w izolacji cieplnej pomieszczenia, ponieważ zapobiega tworzeniu mostków termicznych. Na rynku materiałów budowlanych dostępnych jest wiele rozwiązań, które można dopasować do nośności konstrukcji, wielkości otworów okiennych czy wykorzystanych materiałów. Można je zamontować w murach wielowarstwowych, ścianach z cegły lub pustaków. Konsole do montażu okien różnią się w zależności od przeznaczenia. Dzielimy je na takie, które mają stanowić podporę do mocowania u dołu okna oraz na takie, które służą podczas montażu w górnej krawędzi oraz po bokach. Ponadto istnieją konsole do montażu okien poza murem, czyli do mechanicznego połączenia okien wyniesionych poza obrys budynku. Ten wariant wymaga zastosowania wsporników, które będą neutralizować nie tylko nacisk wynikający z ciężaru okna, ale także sił oddziaływania wiatru.

Jaka jest funkcja podpór montażowych?

Natomiast podpory montażowe służą do tego, aby stworzyć podparcie dla okien i drzwi przed wylaniem posadzki. Rozwiązanie to jest znacznie bardziej stabilne i niezawodne niż podkładanie cegieł, które mogą się wysunąć lub zostać wytrącone podczas pracy, co może prowadzić do powstawania nierówności. Poza tym znacząco skracają czas montażu. Większość modeli posiada śrubę dociskową, nakrętkę lub innego rodzaju elementy pozwalające na regulację wysokości. Podpora może służyć także do montażu konstrukcji okiennych w przypadku ociepleń, gdzie nie ma odpowiedniej powierzchni do zastosowania tradycyjnego montażu.

Jakie warunki powinny spełniać podpory i konsole montażowe do okien?

Aby konsole do montażu okien dobrze spełniały swoje zadania, muszą być wykonane z wytrzymałych i odpornych na korozję materiałów. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony, nawet poprawnie przeprowadzony montaż nie pozwoli uniknąć uszkodzeń. Podpory montażowe oraz konsole do okien produkowane są z wysokiej jakości stali pokrytej warstwą cynku, co chroni je przed korozją, zapewniając długi czas użytkowania. Należy także upewnić się, czy produkty do montażu okien lub drzwi zostały przebadane obciążeniowo i jakie wyniki osiągnęły podczas tych testów. Niemniejsze znaczenie podczas montażu mają czynniki takie jak zakres regulacji oraz pozycjonowania, co pozwoli lepiej dopasować kotwy do wymagań danego projektu.

Na co należy zwracać uwagę podczas montażu?

Montaż konsoli dzieli się na trzy podstawowe etapy. Pierwszy z nich wiąże się z przygotowanie otworów okiennych, wybór techniki montażu i uszczelnienia połączeń. Druga to właściwy montaż, czyli połączenie okna z murem. Trzecim etapem jest izolacja oraz jej odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią. Liczbę konsoli montażowych w dolnej krawędzi okna należy dostosować do jego wymiarów oraz ciężaru. Trzeba je rozmieścić ok. 150 mm od krawędzi okna, 150 mm od osi słupków i zachować maksymalnie 700 mm pomiędzy poszczególnymi konsolami. Konsole należy zamontować przy użyciu łączników, warto także zwrócić uwagę, do jakiego rodzaju muru dedykowane są łączniki. Jeżeli konsola wystaje 80 mm poza zewnętrzną powierzchnię ściany, powinno się zastosować wsporniki pomocnicze. Do górnej części okna należy zamontować taką samą liczbę konsol, jak na dole, a przyłączając konsole boczne kierować się uniwersalnymi zasadami montażu, czyli: 150 mm od krawędzi okna, 150 mm od osi słupków i maksymalnie 700 mm pomiędzy konsolami. Konsole boczne i górne należy zamocować do ramy poprzez wkręcenie łączących wspornik z oknem wkrętów w stalowe wzmocnienie okna. Przedstawione zasady opisują montaż standardowy, jednak nie każdy projekt umożliwia ich zastosowanie, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze wsparcia doświadczonej ekipy budowlanej.

Najlepsze podpory montażowe i konsole do okien

Podpory i konsole montażowe do okien firmy Baumal wykonane są z najlepszej jakości tworzyw, które gwarantują im wytrzymałość i długoletnią trwałość. Do tego szeroka oferta sprawia, że można w niej odnaleźć produkty do mocowania we wszelkich systemach, m.in. do aluminium, drewna czy tworzyw sztucznych. Firma Baumal oferuje rozwiązania, z których korzystają zarówno osoby prywatne, jak i podmioty świadczące usługi budowlane. Zakres jej usług pozwala znaleźć w niej elementy do montażu okien, które sprawdzą się podczas realizacji bardzo zróżnicowanych projektów.
Konsole do montażu okien i podpory montażowe
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.