JęzykiPolski
WalutyPLN

Kategorie

Informacje

Strona głównaRegulaminBlogMateriały budowlane i ich zastosowanie – pianki i kleje montażowe

Materiały budowlane i ich zastosowanie – pianki i kleje montażowe

Kiedy rozpoczynamy jakąkolwiek pracę remontową z całą pewnością największe znaczenie ma to na jakie materiały budowlane się zdecydujemy. Nie da się ukryć tego, że od jakości wybranych materiałów będzie zależał efekt końcowy całego remontu. Okazuje się jednak, że bardzo duże znaczenie mają również materiały dodatkowe, takie jak kleje i pianki.


Piana BestProf 2K1_1
Więcej pianek znajdziesz pod adresem:
e-hurtowniabudowlana.pl/montaz-stolarki-akcesoria-pianki

Oczywiście to na jakie materiały się zdecydujemy będzie zależne od wykonywanej czynności. Jednak weźmy jako przykład kładzenie podłogi. Innych materiałów dodatkowych użyjemy jeśli kładziemy podłogę z drewna a zupełnie innych, kiedy na podłodze znajdą się panele. Dlatego właśnie materiały budowlane, które służą nam pomocą przy montażu czy też przy wykańczaniu prac, zostały podzielone na pewne grupy. Zdecydowanie ułatwia to nam ich zakup i z nich korzystanie. Najczęściej stosownymi przy jakichkolwiek remontowych czynnościach będą kleje, pianki i silikony. Każdy z nas na pewno zgodzi się z tym, że tuba z silikonem jest w każdym garażu! Silikon z całą pewnością posłuży nam w wielu podbramkowych sytuacjach. Można nawet powiedzieć, że jest to rozwiązanie dobre tymczasowe w każdej awaryjnej sytuacji, czy to z uszczelnieniem prysznica, czy też z naprawieniem instalacji kanalizacyjnej. Jednak grupa silikonów nie jest wcale taka uniwersalna. Jest kilka ściśle sprecyzowanych ich rodzajów i w zasadzie to właśnie z ich właściwości najczęściej korzystamy. Czym będą się różniły?


Nie da się ukryć innego składu chemicznego!To właśnie od składników będą zależały właściwości danej substancji. Ten silikon, o którym była mowa wcześniej, ten, który każdy z nas ma to z całą pewnością silikon neutralny. Jak sama nazwa wskazuje będzie on nadawał się do wielu podstawowych czynności. Posiada tylko te podstawowe właściwości silikonu. Jakie? Oczywiście neutralne utwardzenie, które będzie dobre przy montażu czy naprawianiu takich elementów jak fugi, futryny, ramy okienne czy nawet elementy szklarskie. Co jeśli chodzi o prace łazienkowe? W tym przypadku naszym przyjacielem może okazać się silikon sanitarny. Ten materiał będzie już posiadał specjalne właściwości chemiczne. Z racji na to, że używany jest w łazienkach i kuchennych zlewach, musi być odporny na zwiększoną wilgotność i na występowanie grzybów i pleśni. To właśnie na tym będzie nam zależało najbardziej. Oczywiście są jeszcze silikony, których używanie jest ściśle sprecyzowane. Bardzo szczegółowymi właściwościami charakteryzuje się silikon dekarski. Jego używanie możliwe jest nawet na wilgotnych powierzchniach, na przykład przy pracach dekarskich wykonywanych nagle, podczas deszczu. Jego szczególnie dobra szczelność, z całą pewnością czyni go dobrze kategoryzowanym. Przy niektórych pracach ściśle wiemy na co się zdecydować, ponieważ nawet nazwa nam na to wskazuje. Klej poliuretanowy do styropianu będzie zatem przystosowane do ocieplenia domów pod względem właśnie swojego składu i właściwości. Natomiast kiedy zabieramy się za montowanie drzwi czy okien, od razu na liście naszych zakupów pojawi się pianka montażowa. Jest jej kilka rodzajów, a główna różnica będzie polegała na wzmocnieniu niektórych właściwości. Bardzo dużą popularnością cieszy się pianka uszczelniająca z poliuretanem. Zauważono jednak, że umiejętne połączenie dwóch głównych składników czynnych przyniesie lepszy efekt końcowy. Dlatego właśnie pianka poliuretanowa dwuskładnikowa charakteryzuje się krótkim czasem zastygania, co podczas tego rodzaju prac jest wręcz oczekiwane.


O wyborze najlepszego dla nas materiału budowlanego z całą pewnością powinniśmy zadecydować sami. Jednak zakupy tego rodzaju bez gruntownej znajomości dziedziny mogą okazać się nietrafnymi. Dlatego właśnie najlepiej skonsultować się z ekspertami z hurtowni budowlanych, którzy dobiorą materiały pod nasze oczekiwania.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.