JęzykiPolski
WalutyPLN

Kategorie

Informacje

Strona głównaRegulaminBlogMontaż okien – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Montaż okien – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedy zabieramy się za montowanie okien z całą pewnością powinniśmy skupić się na tym, jaką rolę w naszym domu mają one pełnić. Musimy jasno stwierdzić, że okna będą wpuszczały światło do pomieszczeń, ale poza tym nie będą wypuszczały na zewnątrz ciepła. To właśnie ich poprawne zamontowanie pozwoli na osiągnięcie dużych oszczędności energetycznych.


W montażu okien przede wszystkim będzie miało znaczenie to o jakim pomieszczeniu mówimy. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że okno zamontowane w łazience i kuchni będzie narażone na zwiększoną wilgotność powietrza i temperaturę. Takie sytuacje na pewno nie będą miały miejsca w pokojach. W tej kwestii zatem będzie się liczyło to na jakie materiały montażowe się zdecydujemy. Nie powinniśmy zakładać, że cyrkulacja powietrza będzie się odbywała za pośrednictwem szczelin w oknach. Możemy to regulować otwieraniem skrzydeł, a sama instalacja musi być na pewno szczelna w największym stopniu. Duże znaczenie będzie miało również to jaką technikę montażu wybierzemy. Jeśli chodzi ograniczanie strat ciepła warto zwrócić szczególną uwagę na montaż warstwowy okien. Może się to nam wydawać pojęcie obce, jednak nie jest to sprawa wcale skomplikowana. Montaż warstwowy okien to po prostu sposób ich specjalnego umocowania. Regularnie okna montuje się w ścianie, jednak w przypadku montażu warstwowego musimy uwzględnić wykonanie trzech warstw. Będą one zawierały się w ościeżu i trzeba pamiętać o tym, że im bliżej okna tym bardziej będą skoncentrowane. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z regułą, według której będą kładzione warstwy izolacyjne. Każda z nich będzie spełniała swoją określoną rolę. Pierwsza warstwa licząc od wewnątrz budynku, będzie miała za zadanie nie izolowanie pomieszczenia przed wypuszczaniem wilgoci i pary wodnej. Warstwa umieszczona wewnątrz będzie tą warstwą decydującą o izolacji termicznej. Nazywana również warstwą izolacji termicznej. Jeśli chodzi o trzecią warstwę , zewnętrzną ona zadba o to, aby do budynku nie dostawała się wilgoć i para wodna. Skoro widzimy jak wszystkie warstwy się uzupełniają z całą pewnością możemy wyciągnąć wniosek, że każda warstwa wzmacnia działanie kolejnej. Dlatego właśnie montaż warstwowy okien będzie wydajny i będzie miał sens tylko jeśli zastosujemy się do wszystkich zasad jego wykonywania. Można w każdym przypadku również rozważyć technikę ciepłego montażu okna. Stwierdzenie to nie może z całą pewnością powiedzieć nam nic o parametrach technicznych i samym wykonaniu. Jednak zasada jest dość prosta. Ciepły montaż okien uwzględnia zamontowanie okna w strefie docieplenia. Możemy łatwo wysnuć wnioski, że dzięki temu ograniczymy możliwość wystąpienia mostków termicznych. Montaż okien w strefie docieplenia to zdecydowanie bardzo dobry sposób na to, aby zwiększyć możliwość oszczędności ciepła w naszych domach. Jednak trzeba pamiętać o tym, że aby okno mogło być zamontowane poza oknem trzeba uwzględnić montaż specjalnych rusztowań. Może to oznaczać chwilowe zwiększenie pracy, jednak korzyści będą niewymierne.

Montowanie okien z całą pewnością powinniśmy bardzo dobrze rozważyć. Trzeba liczyć się w wszystkimi możliwościami i tym, jakie mamy oczekiwania. Każda technika montażu ma swoje plusy jednak musimy wziąć je pod uwagę indywidualnie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.